Skip to content

Uganda ar Turkish Airline! Lidojumi no 355 EUR turp un atpakaļ ar bagāžu

Ceļojums uz Ugandu piedāvā unikālu un neaizmirstamu pieredzi, jo šī valsts ir pazīstama ar savu dabas skaistumu, bagāto kultūru un dažādām aktivitātēm. Šeit ir daži no galvenajiem iemesliem, kāpēc ceļot uz Ugandu, un ko tur redzēt un darīt:

1. Gorilla Trekking

Uganda ir viena no nedaudzajām vietām pasaulē, kur var piedalīties gorillu trekos. Bwindi Impenetrable National Park un Mgahinga Gorilla National Park piedāvā iespēju redzēt retus kalnu gorillas viņu dabiskajā vidē.

2. Nacionālie parki un dabas rezervāti

Ugandā ir vairāki ievērojami nacionālie parki, kur var baudīt safari un redzēt dažādus savvaļas dzīvniekus:

  • Queen Elizabeth National Park: Piedāvā bagātīgu dzīvnieku daudzveidību, tostarp lauvu, ziloņu, leoparda un dažādu putnu sugu novērošanu.
  • Murchison Falls National Park: Slavens ar iespaidīgajiem Murchison ūdenskritumiem un daudzveidīgo dzīvnieku pasauli.

3. Ūdenskritumi un upes

  • Murchison Falls: Šie ūdenskritumi uz Nīlas ir viens no iespaidīgākajiem skatiem Ugandā.
  • Nīlas avots: Jinja pilsētā var apmeklēt vietu, kur sākas Nīla, un piedalīties ūdens sporta aktivitātēs, piemēram, raftingos.

4. Kultūras pieredze

Uganda piedāvā bagātīgu kultūras pieredzi, ar dažādām cilšu tradīcijām, deju un mūzikas pasākumiem. Apmeklējot vietējās kopienas, var iepazīt Bagandas, Acholi, Karamoja un citu tautu kultūras.

5. Rwenzori kalni

Rwenzori kalni, saukti arī par Mēness kalniem, piedāvā lieliskas pārgājienu un alpīnismu iespējas. Šie kalni ir pazīstami ar saviem ledājiem un krāšņajiem skatiem.

6. Putnu vērošana

Uganda ir paradīze putnu vērotājiem, jo šeit dzīvo vairāk nekā 1000 putnu sugas. Mabamba Bay Wetland, Queen Elizabeth National Park un Bwindi meži ir īpaši populāri putnu vērošanas vietas.

7. Ezeri un ūdens sporta aktivitātes

Ugandā ir daudz ezeru, tostarp Viktorijas ezers, kas ir viens no lielākajiem saldūdens ezeriem pasaulē. Šeit var baudīt makšķerēšanu, burāšanu un citas ūdens aktivitātes.

8. Pilsētas dzīve

Kampala, Ugandas galvaspilsēta, piedāvā daudzveidīgu urbāno pieredzi ar muzejiem, tirgiem, restorāniem un naktsdzīvi.

9. Ainavu skaistums

Uganda piedāvā krāšņus dabas skatus, sākot no savannām un mežiem līdz kalniem un ezeriem. Šī valsts ir pazīstama kā “Āfrikas pērle” un piedāvā daudzveidīgas ainavas un dabas skaistumu.

10. Draudzīgi cilvēki

Ugandas iedzīvotāji ir pazīstami ar savu viesmīlību un draudzīgumu, kas padara ceļojumu īpaši patīkamu un neaizmirstamu.

Ceļojot uz Ugandu, jūs varat baudīt unikālu savvaļas dabas pieredzi, kultūras bagātību un piedzīvojumus, kas neatstās jūs vienaldzīgus.

Labākais laiks ceļot uz Ugandu ir atkarīgs no vēlamajām aktivitātēm, bet vispārīgais ieteikums ir izvēlēties sausos sezonas periodus. Šeit ir detalizēts apraksts par labāko laiku ceļojumam uz Ugandu:

Sausās sezonas

  • Jūnijs līdz augusts: Šis ir populārākais laiks ceļojumiem, jo laika apstākļi ir sausi un ideāli piemēroti safari, gorillu trekingam un pārgājieniem. Šajā laikā ceļi ir viegli izbraucami, un dzīvnieki biežāk ir sastopami pie ūdens avotiem, kas atvieglo to vērošanu.
  • Decembris līdz februāris: Arī šis periods ir sauss un piedāvā lieliskus apstākļus dabas un savvaļas dzīvnieku vērošanai. Temperatūras ir siltas, un ir maz nokrišņu, kas padara to par labu laiku dažādām āra aktivitātēm.

Lietainās sezonas

  • Marts līdz maijs: Šis ir garais lietus periods. Ceļošana var būt sarežģītāka dēļ slikta ceļu stāvokļa un dubļiem. Tomēr šajā laikā ir mazāk tūristu, un dabas ainavas kļūst īpaši zaļas un skaistas. Putnu vērošana arī ir lieliska, jo daudzas sugas ligzdo šajā laikā.
  • Septembris līdz novembris: Šis ir īsais lietus periods. Lai gan nokrišņu daudzums var būt lielāks, šajā laikā arī ir mazāk tūristu, kas var būt priekšrocība tiem, kas vēlas izvairīties no pūļiem. Šis ir arī labs laiks ceļotājiem ar budžetu, jo cenas bieži ir zemākas.

Citas apsvērumi

  • Gorilla Trekking: Ja galvenais ceļojuma mērķis ir gorillu trekking, tad vislabāk to plānot sausajos periodos (jūnijs-augusts vai decembris-februāris), jo takas būs sausas un vieglāk izstaigājamas.
  • Savvaļas dzīvnieku vērošana: Savvaļas dzīvnieku vērošana ir vislabākā sausajā sezonā, kad dzīvnieki koncentrējas pie ūdens avotiem.

Ņemot vērā šos apsvērumus, jūnijs līdz augusts un decembris līdz februāris tiek uzskatīti par labākajiem laikiem ceļot uz Ugandu, jo sausie laika apstākļi nodrošina labākus ceļošanas apstākļus un plašākas iespējas izbaudīt dažādas aktivitātes.

Cenas ir aktuālas raksta publicēšanas brīdi un var mainīties jebkurā laikā.

Turkish Airlines lidojumi no Rīgas uz Entebi ar pārsēšanos Stambulā.

Var pieteikties bezmaksas Stambulas apskates tūrēm un nakšņošanai partneru viesnīcā! Vairāk info par tūrēm šeit. Vairāk info par nakšņošanas iespējām šeit.

Cenā ir iekļauta bagāža līdz 23 kg.

Lidojumu periods: novembris – marts (izņemot svētku periodu)

Rīga – Entebe piem. 25.11.-2.12. 355 EUR

Citi datumi: 11.-18.11., 2.-9.12., 9.-16.12., 13.-20.01., 20.-27.01., 3.-10.02., 10.-17.02., 3.-10.03., 17.-24.03., 24.-31.03. un citi

Lidojumi uz Ugandu