Skip to content

Šokējoši! 7 izolētas pilsētas, kur apmeklējums pārvēršas episkā piedzīvojumā!

Vai meklē neparastas un izolētas vietas, kur atrast neaizmirstamu piedzīvojumu? Tad esi gatavs, jo šajā rakstā mēs atklāsim 7 pārsteidzošas un izolētas pilsētas, kas tevi aizraus ne tikai ar to skaisto dabu un kultūru, bet arī sniegs pārsteidzošu pieredzi.

Ieplāno episko ceļojumu uz šīm 7 izolētajām pilsētām

Droši vien esi pieradis pie tūristu slazdiem un pārāk daudz selfiju pie slavenām apskates vietām, bet šoreiz piedāvāsim tev kaut ko pavisam citu. Šīs pilsētas ir tik izolētas, ka šeit visticamāk nebūs neviena cita ceļotāja, kas pārtraucēs tavu perfekto skatu uz ainavu. Pievienojies mums šajā episkajā ceļojumā un uzzini, kādas pārsteidzošas un netradicionālas vietas tevi sagaida!

Izbaudi neparastas kultūras un dabas brīnumus šajās izolētajās pilsētās

Ko tu domā par pilsētu, kas atrodas uz ūdens un kuru var sasniegt tikai ar laivu? Vai arī par vietu, kas ir tik attālināta, ka tās iedzīvotāji izmanto savu valodu un kalendāru? Turpinot lasīt, uzzināsi par šīm un citām izolētām pilsētām, kas ir gatavas piedāvāt tev unikālu pieredzi, kas pārsniedz tavas savvaļākās domas.

Praktiski padomi ceļojuma plānošanai un sagatavošanai

Ceļojums uz šādām izolētām pilsētām var būt ne tikai episks, bet arī grūts. Lai tev palīdzētu sagatavoties, mēs apkopojām dažus praktiskus padomus par transportu, apmešanos un citām ceļojuma niansēm. Tāpēc pievērs uzmanību, sagatavo sevi un sāc plānot to ceļojumu, kas tev paliks atmiņā uz mūžu.

Ērtības, kuras būs pieejamas šajās izolētajās pilsētās

Lai gan šīs pilsētas varētu šķist attālinātas un izolētas, tas nenozīmē, ka tev būs jāatsakās no ērtībām. Mēs esam pārliecināti, ka šajās vietās tu atradīsi gan viesnīcas un restorānus, gan interesantas apskates vietas un veidus, kā pavadīt laiku.

Iemācies, kā pielāgoties un cienīt šīs izolētās pilsētas

Šo pilsētu apmeklējums būs lieliska iespēja iemācīties pielāgoties un cienīt citādāku kultūru un tradīciju. Ne tikai tu izbaudīsi jaunas pieredzes un piedzīvojumus, bet arī iegūsi vērtīgas mācības par toleranci un cieņu pret citiem.

Ittoqqortoormiit, Grenlandija

Ittoqqortoormiit ir viena no visattālākajām un izolētākajām pilsētām pasaulē, kas atrodas Grenlandijas austrumos. Pilsēta ir mājvieta tikai nedaudz vairāk nekā 450 cilvēkiem un ir ieskaujama ar neierobežotu skaitu lēdāju, kalnu un neaizsargātu dabu. Šis unikālais dabas brīnums padara ceļojumu uz Ittoqqortoormiit par neaizmirstamu piedzīvojumu.

Lai nokļūtu šajā attālajā pilsētā, jums jādodas ar lidmašīnu no Grenlandijas galvaspilsētas Nuuk līdz Nerlerit Inaat lidostai un tad jāturpina ceļš ar helikopteri. Lai gan šī ceļojuma daļa varētu šķist sarežģīta, tā noteikti ir tā vērta, lai redzētu šo neaizskartās dabas stūrīti.

Ittoqqortoormiit piedāvā dažādas neaizmirstamas pieredzes. Viens no šīs pilsētas lielākajiem piedzīvojumiem ir lēdus kalnu tūres. Šajās tūrēs jūs varēsiet apmeklēt dažādus lēdājus un uzzināt vairāk par to veidošanos, kā arī saņemt ieskatu grenlandiešu kultūrā un tradīcijās.

Ittoqqortoormiit

Vēl viens aizraujošs piedzīvojums, ko piedāvā Ittoqqortoormiit, ir braucieni ar sniega motocikliem. Šie braucieni ir viens no iecienītākajiem veidiem, kā pārvietoties Grenlandijas austrumos, un tie ir īsts piedzīvojums. Braucot ar sniega motociklu, tu varēsi izbaudīt aizraujošas ainavas un atklāt šo unikālo dabas brīnumu vēl dziļāk.

Ceļojot uz Ittoqqortoormiit, atceries, ka šeit ir ļoti maz iedzīvotāju, tāpēc ir svarīgi iepriekš plānot visu nepieciešamo un nodrošināt pietiekami daudz laika, lai ceļojums būtu patīkams un bez stresa. Jāņem vērā arī laika apstākļi, jo Grenlandijā tie var būt ļoti neparedzami. Ieteicams ceļot vasaras mēnešos, kad temperatūras ir mērenākas un dienas ilgākas, lai varētu maksimāli izbaudīt šo neaizmirstamo vietu.

Praktiski padomi ceļotājiem, apmeklējot Ittoqqortoormiit

 1. Plāno ceļojumu iepriekš, jo lidojumi uz Ittoqqortoormiit nav bieži. Pārliecinies, ka esi rezervējis visu nepieciešamo transportu un naktsmājas.
 2. Sagatavojies aukstiem laika apstākļiem, pat vasaras mēnešos. Ņem līdzi siltu apģērbu, cimdus un cepuri, lai aizsargātu sevi no aukstuma un vēja.
 3. Izmanto vietējo gidu pakalpojumus, lai nodrošinātu drošību un labāku izpratni par apskates vietām un kultūru.
 4. Iepazīsties ar grenlandiešu kultūru un tradīcijām, lai izvairītos no nesaprašanās un cieņas trūkuma pret vietējiem iedzīvotājiem.
 5. Atceries, ka šeit nav daudz iespēju iepirkties, tāpēc ņem līdzi visu nepieciešamo, piemēram, pārtiku, ūdeni, zāles un ceļojuma piederumus.

Coober Pedy, Austrālija

Coober Pedy ir viena no visnebijušākajām pilsētām pasaulē, kas atrodas dienvidaustrumu Austrālijas tuksnesī. Šī neparastā pilsēta ir pazīstama kā “pasaules opālu galvaspilsēta”, jo no tās tiek iegūts lielākais daudzums šo vērtīgo akmeņu. Taču Coober Pedy lielākā īpatnība ir tā, ka lielākā daļa tās iedzīvotāju dzīvo pazemē, lai izvairītos no ekstrēmā karstuma un saules spīduma.

Pilsēta ir izveidota pazemes alās, ko sauc par “dugouts”, kas nodrošina dabisku klimata kontroli, lai pasargātu iedzīvotājus no nežēlīgā tuksneša klimata. Šeit jūs atradīsit pazemes mājas, veikalus, viesnīcas, restorānus un pat baznīcas, kas visi ir izveidoti pazemes telpās.

Coober Pedy

Unikāla viesmīlība un kultūra Coober Pedy

Apmeklējot Coober Pedy, tu ne tikai iepazīsies ar pilsētas unikālo pazemes dzīvi, bet arī novērtēsi tās viesmīlību un kultūru. Iedzīvotāji ir draudzīgi un laipni, un viņi labprāt dalīsies savos stāstos par dzīvi šajā neaizmirstamā vietā.

Pilsētā ir arī iespējams apmeklēt dažādus interesantus muzejus un galerijas, kas veltīti opālu ieguves vēsturei un vietējai kultūrai. Neaizmirsti apmeklēt vietējos opālu veikalus, kur vari iegādāties šos brīnišķīgos akmeņus kā piemiņu savam ceļojumam.

Praktiski padomi ceļotājiem, apmeklējot Coober Pedy

 1. Lai nokļūtu Coober Pedy, var lidot no Adelaidas vai citām lielākajām Austrālijas pilsētām. Arī ir pieejami autobusi un automašīnu noma.
 2. Ņem vērā, ka tuksneša klimats var būt ļoti grūts, tāpēc sagatavojies karstumam un saules spīdumam, valkājot vieglus un elpojošus apģērbus, cepuri, saulesbrilles un izmantojot saules aizsardzības krēmu. Pārliecinies, ka dzer daudz ūdens, lai izvairītos no dehidratācijas.
 3. Labākais laiks apmeklēt Coober Pedy ir pavasaris un rudens, kad temperatūras ir mērenākas, un tu vari izbaudīt patīkamākus apstākļus.
 4. Apmeklējot pazemes objektus, ņem vērā, ka pazemē var būt zemākas temperatūras nekā virszemē, tāpēc ieteicams ņemt līdzi kādu siltāku apģērbu.
 5. Ja vēlies pilnībā izbaudīt Coober Pedy pieredzi, apsver iespēju palikt kādā no pazemes viesnīcām. Tas ir ne tikai unikāls, bet arī ļoti atmiņas vērts piedzīvojums.
 6. Ja plāno apmeklēt tuksneša apkārtni, ņem vērā, ka dažas vietas var būt grūti pieejamas un varētu prasīt speciālu transporta līdzekli vai ekskursiju. Iepriekš pārbaudi pieejamību un drošības noteikumus.

Longyearbyen, Svalbāra

Longyearbyen ir Svalbāra arhipelāga galvenā pilsēta un pasaulē ziemeļu ziemeļos esošā pilsēta. Atrodoties tikai 1 300 km no Ziemeļpolusa, šī pilsēta piedāvā unikālu iespēju piedzīvot Arktikas dabu un dzīvesveidu. Longyearbyen nosaukums cēlies no pilsētas dibinātāja John Munro Longyear vārda.

Kad apmeklē Longyearbyen, tu vari izbaudīt dažādas arktiskās aktivitātes un pieredzes. Viens no galvenajiem piedzīvojumiem šeit ir saules apskate. Atkarībā no gadalaika, tu vari pieredzēt gan Mitterās saules, gan Polārās naktis, kad saule nedodas zem horizonta vairākas nedēļas vai pat mēnešus.

Longyearbyen

Ledāju ekspedīcijas ir vēl viens populārs piedzīvojums Longyearbyen. Šeit vari doties ekskursijās uz ledājiem, izmēģināt sniega motociklu braucienus, slēpošanu vai pat braucienu suņu pajūgā. Lielisks veids, kā apskatīt aizraujošās Arktikas ainavas un vēl tuvāk iepazīt šo ekstrēmo vidi.

Praktiski padomi ceļotājiem:

 1. Laika apstākļi Longyearbyen var būt neparedzami, tāpēc iesakām apmeklētājiem ņemt līdzi dažāda veida apģērbu. Valkā vairākus apģērbu slāņus, lai viegli pielāgotos temperatūras izmaiņām, un neaizmirsti siltus zeķes, cepuri un cimdus.
 2. Lai nokļūtu Longyearbyen, var izmantot gaisa transportu, jo Svalbāra arhipelāgs ir labi savienots ar Eiropas galvenajām pilsētām.
 3. Atceries, ka Longyearbyen ir maza pilsēta, tāpēc rezervē naktsmītnes un ekskursijas laicīgi, lai izvairītos no iespējamām problēmām.
 4. Šīs pilsētas izolācija padara lietas dārgākas, tāpēc sagatavojies augstākām cenām gan par pārtiku, gan par naktsmītnēm un ekskursijām.
 5. Drošība ir ļoti svarīga, tāpēc pirms jebkuras ekskursijas uz ledājiem vai citām izolētām vietām, pārliecinies, ka esi pareizi sagatavojies un izpētījis drošības noteikumus. Ja iespējams, izvēlies ceļot ar vietējo gidu, kas zina apgabalu un var nodrošināt tavu drošību.
 6. Tā kā Svalbāra arhipelāgs ir mājvieta polārlāčiem, neaizmirsti ievērot piesardzību, kad dodies ārpus pilsētas. Nevajadzētu tuvoties polārlāčiem, jo tie var būt ļoti bīstami. Vietējie iedzīvotāji iesaka ceļot, ievērojot drošības pasākumus, piemēram, ņemt līdzi signalizācijas raķetes un, ja nepieciešams, ceļot ar kādu, kam ir atļauja nēsāt ieročus ārkārtas situācijās.
 7. Pirms ceļojuma uz Longyearbyen, iepazīsties ar vietējiem likumiem un noteikumiem. Piemēram, vērts zināt, ka Longyearbyenā ir aizliegts dzīvot bez darba, un šeit nav dzimšanas vai nāves reģistrācijas.

La Rinconada, Peru

La Rinconada, kas atrodas 5,100 metru augstumā Andu kalnos, Peru, ir augstākā pilsēta pasaulē. Šī izolētā pilsēta ir līdzvērtīga īstam piedzīvojumam tiem, kas gatavi saskarties ar ārkārtējiem laikapstākļiem un kalnu apstākļiem. La Rinconada ir zināma arī kā zelta meklētāju paradīze, un tās iedzīvotāji galvenokārt nodarbojas ar zelta izstrādi.

Apmeklējot La Rinconadu, tu vari izpētīt šīs pilsētas unikālo arhitektūru, kas ir pielāgota kalnu apstākļiem un izgatavota no vietējiem materiāliem. Bez tam, šeit varat iepazīt vietējo kultūru un dzīvesveidu, kas ir cieši saistīti ar zelta meklēšanu un kalnu dzīvi.

La Rinconada Peru
Hildegard Willer, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons

Praktiski padomi ceļotājiem:

 1. Sagatavojies kalnu apstākļiem. Ņem līdzi siltas drēbes, augstkalnu apavus un saules brilles.
 2. Pirms ceļojuma uz La Rinconadu, ieteicams pavadīt dažas dienas citās Andu kalnu pilsētās, lai pielāgotos augstumam un samazinātu augstkalnu slimošanas risku.
 3. Ņem vērā, ka La Rinconadā nav daudz tūrisma infrastruktūras, tāpēc ieteicams rezervēt naktsmītnes un transporta līdzekļus iepriekš.
 4. Lai iepazītos ar vietējo kultūru un tradīcijām, iesaisties sarunās ar vietējiem iedzīvotājiem un jautā viņiem par viņu dzīvi un darbu.

Supai, Arizona, ASV

Supai ir neliela un izolēta pilsēta, kas atrodas Grand Canyon dibenā, Arizonā, ASV. Šī pilsēta ir Hualapai indiāņu rezervāta sastāvdaļa un ir mājvieta Havasupai cilts iedzīvotājiem, kas nozīmē “ūdenskritumu cilvēki”. Supai ir viena no retajām pilsētām ASV, kas joprojām uztur pastu, izmantojot mūļus kā galveno transportlīdzekli.

Ceļojums uz Supai ir unikāls piedzīvojums, jo tev būs jāveic 13 km garš pārgājiens gar Grand Canyonas krastiem, lai nokļūtu pilsētā. Tu vari arī izvēlēties nokļūt uz Supai ar helikopteru, kas ir ātrāks, bet dārgāks variants. Apmeklējot Supai, tu varēsi apskatīt iespaidīgos Havasu ūdenskritumus, kas atrodas netālu no pilsētas un ir pazīstami ar savu spilgti zilo ūdeni.

Supai

Praktiski padomi ceļotājiem:

 1. Pārliecinies, ka esi rezervējis naktsmītni un atļaujas apmeklēt Havasupai rezervātu, jo tās ir obligātas un ierobežotas.
 2. Sagatavojies fiziski pārgājienam uz Supai un atpakaļ, ņemot vērā kalnu apstākļus un ekstremālo saules siltumu.
 3. Ņem līdzi pietiekami daudz ūdens un uzkodas pārgājienam, jo ceļā nav iespējams iegādāties pārtiku vai dzērienus.
 4. Ievēro vietējās kultūras un vides noteikumus, apmeklējot Supai un Havasu ūdenskritumus. Neaizmirsti, ka apmeklē indiāņu rezervātu un jābūt respektējošiem pret vietējiem iedzīvotājiem un viņu zemi.

Tristan da Cunha, Atlantijas okeāns

Tristan da Cunha ir pasaulē attālākā apdzīvotā sala, kas atrodas Atlantijas okeānā, aptuveni 2 400 km attālumā no Rietumāfrikas piekrastes un 3 360 km no Dienvidamerikas piekrastes. Šī salu grupa ir Britu Aizjūras teritorijas daļa un sastāv no galvenās salas Tristan da Cunha un vairākām mazākām salām.

Lai nokļūtu Tristan da Cunha, var izmantot kuģi, kas regulāri kursē no Dienvidāfrikas Kāpštaunas pilsētas, taču jāņem vērā, ka ceļojums var ilgt aptuveni 6 dienas. Šī izolētā sala piedāvā unikālu iespēju piedzīvot dabas skaistumu, kas ir praktiski neskarts cilvēka darbības dēļ.

Tristan da Cunha

Apmeklējot Tristan da Cunha, tevi sagaida dažādi piedzīvojumi, piemēram:

 1. Pārgājieni pa salas vulkānisko ainavu un iespaidīgajām kalnu nogāzēm, kas sniedzas līdz pat 2 062 metriem augstumā.
 2. Retu un endēmisko putnu sugu vērošana, kas mīt šajās izolētajās salās, piemēram, Tristan albatrosu un rockhopper pengvīnus.
 3. Iespēja iepazīties ar salas iedzīvotāju dzīvi un vēsturi, kas ir cieši saistīta ar jūrniecību un izdzīvošanu šajās ekstremālajās apstākļos.
 4. Iespēja piedalīties zvejā un izbaudīt svaigus jūras produktus, ko piedāvā šī izolētā sala.

Praktiski padomi ceļotājiem:

 1. Tristan da Cunha apmeklēšanai nepieciešama iepriekšēja atļauja, tāpēc pārliecinies, ka esi saņēmis visas nepieciešamās atļaujas un rezervējumus pirms ceļojuma.
 2. Ņem vērā, ka infrastruktūra un pakalpojumi šajā salā ir ierobežoti, tāpēc sagatavojies atpūtai, kas ir tuvu dabai un vienkāršai dzīvei.
 3. Ņem līdzi laika apstākļiem piemērotu apģērbu un pārgājiena apavus, jo laika apstākļi var strauji mainīties un dažas salas daļas var būt grūti pieejamas.

Kapingamarangi, Mikronēzija

Kapingamarangi atolls atrodas Klusā okeāna dienvidos, aptuveni 1200 km attālumā no Mikronēzijas Federatīvo Valstu galvaspilsētas Palikiras. Šīs tālais un eksotiskais atolls sastāv no 33 mazām salām un apmēram 300 iedzīvotājiem, kas veido unikālu, noslēgtu kopienas dzīvi.

Apmeklējot Kapingamarangi, sagatavojies piedzīvojumiem ūdenī, jo šī vieta ir zināma ar saviem fantastiskiem koraļļu rifiem un bagātīgo zemūdens dzīvi. Snorkelēšana šajās ūdeņos ir kā ieskats paradīzē, ar spilgtām zivīm, koraļļiem un citām jūras radībām. Kapingamarangi ir arī vieta, kur tu vari iepazīties ar vietējo kultūru, piedaloties tradicionālās dziesmās un dejās, kā arī iepazīties ar salas amatniecību un koka izstrādājumiem.

Kapingamarangi
NASA, Public domain, via Wikimedia Commons

Praktiski padomi ceļotājiem:

 • Lai nokļūtu Kapingamarangi, jādodas uz Mikronēzijas Federatīvo Valstu galvaspilsētu Palikiru, no kurienes tu vari rezervēt lidmašīnu vai kuģi uz Kapingamarangi.
 • Labākais laiks apmeklējumam ir sausā sezona, kas ilgst no decembra līdz aprīlim. Šajā laikā klimats ir sauss un mēreni silts, kā arī nav lietains.
 • Ņem vērā, ka Kapingamarangi nav plašas tūrisma infrastruktūras. Sagatavojies pieticīgiem naktsmītnes un ēdināšanas pakalpojumiem, un vienmēr ņem līdzi pietiekami daudz ūdens un pārtikas.
 • Kapingamarangi ir jārespektē vietējā kultūra un tradīcijas. Iepazīsties ar salas ieradumiem un apģērba noteikumiem pirms apmeklējuma, un izrādi cieņu pret vietējiem iedzīvotājiem un viņu dzīvesveidu.

Apmeklējot šīs izolētās pilsētas, tu ne tikai iegūsi neaizmirstamu pieredzi, bet arī iepazīsies ar unikālām kultūrām un tradīcijām. Šie ceļojumi atklās jaunu pasauli, pilnu ar pārsteidzošiem skatiem un piedzīvojumiem, kas atstās neizdzēšamas atmiņas tavā sirdī. Ceļojums uz šīm izolētām pilsētām var būt izaicinājums, bet tie, kas to uzņemas, saņems episku piedzīvojumu.

Lai sagatavotu sevi šādiem ceļojumiem, pārliecinieties, ka esi informēts par katras pilsētas īpatnībām un prasībām, lai tavs apmeklējums būtu pēc iespējas gludāks. Apmeklējot šīs pilsētas, respektē vietējo kultūru un vidi, kā arī būtu lietderīgi apsvērt vietējo sabiedrību atbalsta iespējas, piemēram, iepērkoties amatniecības darbnīcās vai izmantojot vietējos gidus.

Tātad, ja esi gatavs piedzīvot šokējoši episku piedzīvojumu, sagatavojies doties uz šīm izolētām pilsētām un izbaudīt neaizmirstamas brīžus, kas sagaida tevi šajās neparastajās un aizraujošajās vietās. Atcerieties, ka šīs pilsētas ir kā nelieli brīnumi, kas jāatklāj, tāpēc droši vien tu vēlies šīs vietas apmeklēt, pirms pārējais pasaules ceļotāju pulks to izdara!