Skip to content

Pavasaris Uzbekistānā! Tiešie lidojumi no Rīgas uz Taškentu no 371 EUR turp un atpakaļ

Uzbekistāna ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem Vidusāzijā, un tā piedāvā daudz interesantu vietu, kuras vērts apmeklēt un aktivitātes, ko darīt. Šeit ir daži ieteikumi, kas varētu būt noderīgi, plānojot ceļojumu uz Uzbekistānu:

  • Samarkanda: Šī ir viena no pazīstamākajām un vēsturiski nozīmīgākajām pilsētām Uzbekistānā. Tajā atrodas daudzas ievērojamas vietas, piemēram, Registāna laukums, Bibi-Khanum mošeja un Šah-i-Zinda komplekss.
  • Buhāra: Otra nozīmīga pilsēta Uzbekistānā, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Buhārā var apskatīt Ichan-Kala, seno pilsētas daļu, kur atrodas daudzas vēsturiskas un arhitektoniskas vietas.
  • Hiva: Šī ir vēl viena sena pilsēta Uzbekistānā, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Hivā var apskatīt Ichan-Kala, kas ir labi saglabājusies senpilsēta ar daudzām vēsturiskām vietām.
  • Taškenta: Uzbekistānas galvaspilsēta, kurā atrodas daudzas modernas un vēsturiskas vietas. Ieteicams apmeklēt Taškentas Vecpilsētu, Amir Timur laukumu un Kukeldas mošeju.
  • Čimganas kalni: Šis ir populārs galamērķis āra aktivitātēm, piemēram, kalnu slēpošanai un pārgājieniem. Čimganā var atrast arī kūrortus un termālās vannas.
  • Aralas jūra: Lai gan Aralas jūra ir sarukuša un daļēji izžuvusi, tā joprojām ir interesants apskates objekts. Jūras krastā var redzēt atstātus kuģus un sausus zvejas ciemus.
  • Karakalpakstāna: Šī ir autonomā republika Uzbekistānas ziemeļrietumu daļā, kurā atrodas daudzas interesantas vietas, piemēram, Savitskas muzejs un Mizdahkāna kapsēta.

Uzbekistāna piedāvā daudz vēsturisku, kultūras un dabas objektu, kas padara to par aizraujošu ceļojuma galamērķi. Valsts bagātīgā vēsture, kultūra, nacionālie ēdieni un literatūra nodrošina daudzveidīgu un interesantu pieredzi ceļotājiem.

Labākais laiks ceļot uz Uzbekistānu ir pavasaris un rudenī, kad laika apstākļi ir salīdzinoši mīksti un komfortabli. Šajos gada laikos temperatūra ir vidēji siltāka, un ir mazāka iespēja saskarties ar ekstrēmiem laika apstākļiem, piemēram, karstumu vai aukstumu. 

Aprīlis un maijs tiek uzskatīti par labākajiem mēnešiem, lai apmeklētu Uzbekistānu. Pavasaris un rudens ir arī labvēlīgi laiki, lai baudītu Uzbekistānas dabas skaistumu, piemēram, ziedu pļavas un krāsainus kokus. Turklāt rudenī ir pieejams pilns augļu spektrs, kas ir papildu priekšrocība ceļotājiem.

Lai gan Uzbekistāna ir pievilcīga arī citos gada laikos, piemēram, ziemā un vasarā, šie laikposmi var būt ekstrēmi auksti vai karsti, kas var ietekmēt ceļojuma komfortu. Tāpēc, ja iespējams, ieteicams plānot ceļojumu uz Uzbekistānu pavasarī vai rudenī, lai izbaudītu vislabāko pieredzi šajā valstī.

Cenas ir aktuālas raksta publicēšanas brīdi un var mainīties jebkurā laikā.

Tiešie Uzbekistan Airways lidojumi no Rīgas uz Taškentu.

Cenā ir iekļauta rokas bagāža līdz 8 kg.

Lidojumu periods: marts

Rīga – Taškenta piem. 18.-29.03. 371 EUR turp un atpakaļ

Citi datumi: 13.-27./29.03., 18.-27.03., 1.-22.03., 20.-27./29.03., 4.-20./27.03.

Lidojumi uz Taškentu