Skip to content

Azoru salas – Portugāles slēptie dārgumi

Jūs esat dzirdējuši par apburošām Havaju salām, bet vai zinājāt, ka Eiropai ir savs vulkāniskais arhipelāgs? Atlantijas okeānā ieskautās Azoru salas ir noslēpumaina brīnumzeme, kas gaida, kad tiks atklāta. Ar iespaidīgām klintīm, melnām smilšu pludmalēm, krāteru ezeriem un ūdenskritumiem katrā līkumā šī deviņu salu ķēde ir kā pasaka.

Ja vēlaties piedzīvojumus, varat doties pārgājienā pie aktīva vulkāna, vērot vaļus jūrā vai braukt ar kajakiem kopā ar delfīniem. Arī virtuve ir tikpat spilgta kā ainavas – svaigas jūras veltes, ananāsi, tējas plantācijas un pasaulē vienīgā kafija, kas Eiropā tiek audzēta komerciāli. Aizbēdziet no pūļiem un dodieties atpūsties šajā subtropu paradīzē, kur dzīve rit savā ritmā un dabas skaistums ir pārpilns. Azoru salas – Eiropas vislabāk sargātais noslēpums ilgi nepaliks apslēpts.

Kāpēc apmeklēt Azoru salas?

Kāpēc apmeklēt Azoru salas? Šīs deviņas vulkāniskās salas Atlantijas okeāna vidū ir ekoloģiska paradīze, kas gaida, kad tiks atklāta.

 • Neskartā daba. Ar burvīgiem mežiem, satriecošiem ūdenskritumiem, vulkāniskām virsotnēm un dabīgiem karstajiem avotiem Azoru salas ir ideāli piemērotas piedzīvojumiem brīvā dabā. Dodieties pārgājienos, vērojiet vaļus, brauciet ar kajakiem vai vienkārši izbaudiet ainaviskos skatus.

-Azoru klimats. Kamēr pārējā Eiropā valda drebuļi, Azoru salās, pateicoties Golfa straumei, visu gadu valda maigs klimats. Siltie laikapstākļi un ziedošas puķes pat ziemā padara šo reģionu par ideālu vietu atpūtai ārpus sezonas.

 • Garšīgs ēdiens. Nobaudiet Azoru salu virtuves ēdienus ar Portugāles, Brazīlijas un Āfrikas ietekmi. Nepalaidiet garām tādus ēdienus kā cozido – gaļas un dārzeņu sautējumu – vai queijadas de requeijão – saldos siera pīrāgus. Un, protams, nobaudiet glāzi kraukšķīga Azoru salu vīna!
 • Atpūtas noskaņas. Azoru salas ir lieliska vieta, kur atpūsties un atbrīvoties no stresa, jo šeit valda mierīga dzīve salu ritmā, ir brīnišķīgas pludmales un dabiskas kūrorta vietas. Atstājiet rūpes aiz muguras un iegremdējieties lēnajā salu ritmā.

Azoru salas ir arhipelāgs, ko radījusi uguns un jūra, un tā ir dabas brīnumu zeme. Vai meklējat iespēju aizbēgt no Eiropas un izbaudīt eksotiku? Šīs nomaļās salas okeāna vidū ļaus jums izbaudīt salu svētlaimi. Vai esat gatavi būt apburti?

Ainavu brīnumi

Azoru salas ir vulkānisks arhipelāgs, tāpēc jūs varat sagaidīt daudz aizraujošu ainavu. Kad esat ieradušies, dodieties uz San Migeles salu un apskatiet Sete Cidades vulkānisko krāteri. Milzīgajā kalderā atrodas divi gleznaini ezeri, viens zils un otrs zaļš, kurus atdala šaura ietve. Ap to malām ir izveidotas pārgājienu takas, pa kurām paveras panorāmas skati uz daudzkrāsaino krāteri.

Nepalaidiet garām arī Furnas – vēl vienu vulkānisko brīnumzemi ar burbuļojošiem karstajiem avotiem un tvaikojošām krāšņu atverēm. Atpūtieties Terra Nostra botāniskā dārza termālajā baseinā, ko ieskauj eksotiski augi. Netālu no turienes var aplūkot vulkānisko aktivitāti no tuvuma Caldeiras das Furnas, kur vietējie pavāri verdošajā zemē nolaiž katlus ar cozido (gaļas un dārzeņu sautējums), lai tos lēni vārītu stundām ilgi.

Piekrastē aplūkojiet Ponta da Ferraria jūras klintis. Šajā gleznainajā vietā ir dabiski klinšu baseini, kas piepildās ar jūras ūdeni, kas ir lieliski piemērots, lai atpūstos okeānā.

Azoru salu ugunīgā izcelsme ir veidojusi krāšņu un arī zaļo ainavu. Vulkāniskie krāteri, karstie avoti, termālie baseini un jūras klintis, ko atklāt, ļaus jums baudīt Havaju salu paradīzi Atlantijas okeāna vidū. Šajā slēptajā Atlantijas okeāna dārgakmenī jūs gaida piedzīvojumi un atpūta.

Azoru salas

San Migels: Zaļā sala

Devīgas ainavas

San Migels ir zaļākā no Azoru salām, ko klāj meži, saimniecības un ziedi. Vulkāna krāteros ir paslēpti ezeri, bet piekrastes takas ved uz nomaļām pludmalēm un līčiem.

Pavadiet dienu, pētot Sete Cidades vulkānisko kompleksu ar diviem tumši ziliem un smaragdzaļiem ezeriem. Dodieties pārgājienā pa masīvā krātera malu, pēc tam nolaidieties ezeru krastos, lai baudītu pikniku. Vai arī apmeklējiet Terra Nostra parku – vienu no labākajiem botāniskajiem dārziem Eiropā, kurā atrodas ģeotermālais peldbaseins zem klajas debess, ko silda salas vulkāniskā aktivitāte.

Furnasā, vulkāniskajā ielejā ar burbuļojošiem karstajiem avotiem un fumarolām, baudiet tradicionālo cozido sautējumu, kas lēni vārīts karstajā zemē. Dodieties ekskursijā ar laivu pa Furnas ezeru, lai mežā pamanītu endēmisko Azoru salu krāsainās bullfīnes. Iestājoties tumsai, vērojiet, kā ieleju piepilda baisā migla, ko dēvē par “Furnasas miglu”.

Sanmigelas piekrastē ir nomaļas pludmales un iespaidīgas jūras klintis. Apmeklējiet vulkāniskās alas Algar do Carvão vai vērojiet vaļus un delfīnus, dodieties ekskursijā ar kuģi no vēsturiskās ostas Ponta Delgada. Saulrieta laikā pievienojieties vietējiem iedzīvotājiem, kas pludmalē dodas pastaigā pa melno smilšu pludmali Mosteiros.

Sanmigels ir zaļa, vulkāniskā zeme, kas apbur ar savu dabas skaistumu un lēnu dzīves ritmu. Nav brīnums, ka to dēvē par Azoru salu “zaļo salu”.

Furnas, São Miguel, Azoru salas

Terceira: uguns un festivālu sala

Terceira, ko mēdz dēvēt par “uguns salu”, ir vulkānu izvirdumu veidota ainava. Tās iekšienē ir melni zobakmeņi, lavas cauruļvadi un krāteri. Galvenā pilsēta Angra do Heroísmo ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, un tajā ir krāsainas mājas un bruģētas ielas.

Azoru salas

Katru vasaru Terceira atdzīvojas ar svētkiem. Jūnija beigās São João svētkos visu nakti notiek ballītes, ugunskuri un uguņošana. Ja vēlaties visu nakti dejot Azoru salu tradicionālās mūzikas pavadībā, šis ir īstais festivāls, kas jāpiedzīvo! Lai iepazītu Azoru salu kultūru, augusta sākumā apmeklējiet Festas da Praia. Parādes, tautas dejas, vietējie ēdieni un uguņošana piepilda Praia da Vitória ielas.

Ja cilvēku pulcējumi nav jūsu gaumē, jūs gaida Terceiras dabas brīnumi. Dodieties pārgājienā pa Algar do Carvão lavas cauruļvadu, kurā no griestiem karājas stalaktīti. Vai arī uzkāpiet uz Pico Alto, salas augstāko punktu, kas atrodas 3412 metru augstumā, un paveras panorāmas skats uz laukiem, mežiem un piekrasti.

Piko: Vulkāniskā dabas brīnumu zeme

Vulkānu brīnumzeme

Piko ir piedzīvojumu meklētāju sapņu galamērķis. Vulkāniskā Azoru sala piedāvā neparastu skaistumu un adrenalīna pilnas aktivitātes. Piko atrodas 7 713 metru augstumā, un ainavā dominē Piko vārdā nosauktais stratovulkāns. Piko jau sen ir neaktīvs, bet tagad uz tā klinšainajām nogāzēm dodas pārgājēji un kalnu riteņbraucēji. Augšdaļā kā balva paveras panorāmas skats uz blakus esošajām Centrālās grupas salām.

 • Uzkāpiet virsotnē, lai redzētu saullēktu, ko nekad neaizmirsiet.
 • Dodieties pārgājienā cauri laurisilvas mežiem, kas iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
 • Brauciet pa kalnu velosipēdu takām, sākot no iesācēju līdz pat pieredzējušajiem.
 • Dodieties vērot vaļus un delfīnus. Piko apkārtnes ūdeņos bieži sastopami vaļi un delfīni.
 • Atpūtieties dabiskajos vulkāniskos baseinos. Sasildiet muskuļus Poça da Dona Beija termālajos ūdeņos.
 • Nogaršojiet slaveno Piko sieru. Queijo do Pico ir nedaudz pikanta garša, ko rada salas vulkāniskās ganības.

Piko nelīdzenais skaistums iedegs jūsu piedzīvojumu sajūtu. Šī Azoru salu pērle pārpilna ar dabas brīnumiem, sākot ar kāpšanu uz sen nedzimuša vulkāna un beidzot ar vaļu vērošanu jūrā. Izbaudiet dabas spēku un izbaudiet bēgšanu no ikdienas šajā vulkāniskajā brīnumzemē.

Vulkāns, Azoru salas

Faiala: Zilā sala un vaļu vērošanas paradīze

Vaļu vērošanas paradīze

Azoru salu zilā sala Faiala ir vaļveidīgo mīļotāju sapņu galamērķis. No marta līdz oktobrim vaļi un delfīni pulcējas ūdeņos ap salu. Faialas galvenās pilsētas Horta dziļā osta ir populāra vieta, no kuras sākas vaļu vērošanas ekskursijas.

Jums ir liela iespēja ieraudzīt kašalotus, pilotvaļus un vairāku sugu delfīnus to dabiskajā vidē. Nekas nelīdzinās saviļņojumam, ko sniedz šo majestātisko jūras zīdītāju vērošana savvaļā. Azoru salu atrašanās vieta gar galvenajiem vaļu migrācijas ceļiem, kā arī krila un mazo zivju, ar kurām tie barojas, pārpilnība padara ūdeņus ap salām par vaļu un delfīnu karstu punktu.

Līdzi ņemiet binokli, tālummaiņas objektīvus un pacietību. Vaļu vērošanai ir nepieciešams laiks – galu galā šie savvaļas dzīvnieki pārvietojas pēc sava grafika. Taču, kad jūs ieraudzīsiet vaļu vai delfīnu pulku, tas būs mirklis, ko nekad neaizmirsīsiet. Dziļi zilie ūdeņi, vulkāniskās salas un debesis ir iespaidīgs fons, uz kura vērot šīs miermīlīgās, bet spēcīgās radības viņu stihijā.

Lai gūtu labākos iespaidus, izvēlieties ceļojumu rīkotāju, kura personālā ir jūras biologi un dabas pētnieki, kas var jums pastāstīt par dažādu sugu uzvedību un atpazīt īpatņus. Daži piedāvā ekskursijas ar mazākiem kuģiem, kas ļaus jums pietuvoties dzīvniekiem tuvāk, vienlaikus saudzējot viņu dabu. Aizraujoša izbrauciena un neaizmirstamas tikšanās ar savvaļas dzīvniekiem – Faiala to piedāvā.

Azoru salas, valis

Azoru kultūra un tradīcijas

Bagātīgs kultūras mantojums

Azoru salām ir atšķirīga kultūra no kontinentālās Portugāles, ko veidojusi to izolētība un dabas skaistums. Tradicionālie festivāli, mūzika, ēdieni un amatniecība ir saglabājušies gadsimtiem ilgi.

 • Pavasarī un vasarā notiek tādi tradicionālie festivāli kā Svētā gara svētki, kuros notiek krāsainas parādes, skan azoru tautas mūzika un ir daudz garšīgu ēdienu. Vietējie iedzīvotāji tērpjas tradicionālajos tērpos, un svētki ilgst vairākas dienas.
 • Tautas mūziku, kas pazīstama kā música de terra, spēlē ar tādiem tradicionāliem instrumentiem kā viola da terra, rabeka un braguinha.
 • Rokdarbos, piemēram, izšūtajā veļā, keramikā, pītajos grozos un kokgriezumos, tiek izmantoti no paaudzes paaudzē nodoti materiāli un raksti. Daudzi amatnieki pārdod savus izstrādājumus ceļmalas stendos un pilsētu tirgos.
 • Lepnums ir virtuve, kuras pamatā ir svaigas jūras veltes, piena produkti, saldie konditorejas izstrādājumi un stiprinātie vīni. Populāri ir tādi ēdieni kā cozido, gaļas un dārzeņu sautējums. Iecienīts deserts ir Queijadas, mini pīrādziņš ar krēmkrāsas kārtojumu.

Azoru salu iedzīvotāju viesmīlīgais un dāsnais gars liks jums justies kā ģimenē. Lai gan Azoru salas ir ģeogrāfiski izolētas, to kultūras saikne ar kontinentālo Portugāli ir spēcīga, tāpat kā to unikālās tradīcijas, kas izveidojušās gadsimtiem ilgi, dzīvojot uz salas.

Azoru salas, piekraste

Aktivitātes un atrakcijas

Pārgājieni un izpētes

Arhipelāgu veido deviņas salas, tāpēc ir daudz iespēju doties pārgājienos un iepazīt Azoru salas. Katrai salai ir savs šarms un dabas brīnumi, kas gaida, lai tos atklātu.

San Migeles salā varat doties pa labi marķētām takām ap Sete Cidades, vulkāna krātera ezeru. Viegls 3 stundu pārgājiens pa cilpu piedāvā panorāmas skatu uz diviem ezeriem – vienu zilo, otru zaļo. Terceirā dodieties pārgājienā cauri laurisilvas mežiem un tā noslēgumā dodieties uz Algar do Carvão – milzīgu vulkāna alu ar pazemes ezeriem un unikāliem iežu veidojumiem.

Faiala ir pārgājienu paradīze, jo salu šķērso zaļas takas. Iecienīts ir pārgājiens pa dabas parku Faial, kas beidzas pie satriecošā Varadouro ūdenskrituma. Piko, kur atrodas Portugāles augstākā virsotne, piesaista nopietnus pārgājiena cienītājus, kas vēlas sasniegt 7 713 metrus augsto Piko kalnu. Sešu stundu garā kāpšana virsotnē atalgos jūs ar 360° skatu uz salu un ārpus tās.

Vieglākai apceļošanai atklājiet burvīgās ostas pilsētiņas ar bruģētām ieliņām, krāsainiem namiem un vēsturiskām baznīcām. Dodieties uz salām un brauciet ar prāmjiem starp salām. Vai arī izīrējiet automašīnu un dodieties uz pludmali, atrodot savu nomaļo klinšaino līci vai melno smilšu pludmali. Azoru salu neskartā daba veicinās jūsu piedzīvojumu sajūtu.

Azoru salas, ūdenskritums

Gastronomija un vietējā virtuve

Fresh Catch un Farm-to-Table

Azoru salās ir svarīgi ēst vietējos produktus. Pateicoties bagātīgajai vulkāniskās izcelsmes augsnei un bagātīgajam jūras velšu krājumam, salās ir rosīga ēdināšanas vide, kas koncentrējas uz īpaši svaigām sastāvdaļām. Tunzivis, zobenzivis, omārs un garneles ir galvenie ēdieni, ko bieži pasniedz kopā ar Azoru salu sieru, ananāsiem vai ceptu kukurūzas maizi.

Uz sauszemes zaļās ganībās ganās piena govis, no piena ražo krēmveida sierus un jogurtu. Ananāsus šeit audzē jau vairāk nekā gadsimtu, un tagad Azoru salās saražo gandrīz ceturtdaļu no pasaulē saražotā daudzuma. Nogaršojiet neiedomājami saldos ananāsus ievārījumā, sulā vai ananāsu liķieri.

Katrai salai ir savi reģionālie ēdieni, kuru pamatā ir vietējā lauksaimniecība. San Migeles salā nobaudiet cozido – sātīgu gaļas un dārzeņu sautējumu. Terceirā nobaudiet alcatra, liellopa gaļas pīrāgu, vai queijadas, mazus krējuma pīrādziņus. Piko nepalaidiet garām svaigas zivis ar ceptu kukurūzas putru vai gaļas sautējumus ar kāpostiem.

Daudzi restorāni sadarbojas ar maziem vietējiem ražotājiem, lai iegūtu bioloģiskās izejvielas. Ēdienkarte mainās katru dienu, ņemot vērā svaigākos sezonālos un savāktos pārtikas produktus. Tā ir lieliska vieta, kur ieturēt maltīti un iepazīt zemes un jūras bagātības. Īsta salas dzīves garša.

Azoru salas

Ieteikumi un praktiski padomi

Lai Azoru salu piedzīvojumu izmantotu pēc iespējas labāk, šeit ir sniegti daži ieteikumi un padomi:

Ieveiciet iepriekšēju plānošanu

Izpētiet salas un noskaidrojiet, kuras no tām vēlaties apmeklēt, ņemot vērā savas intereses. Azoru salas ir izkaisītas 960 km garumā, tāpēc, lai apmeklētu vairākas salas, ir nepieciešami lidojumi starp salām vai prāmji. Izvēlieties salas, kas atbilst jūsu vēlamajām aktivitātēm, piemēram, pārgājieniem, vaļu vērošanai vai atpūtai ģeotermālajos baseinos.

 • Iepriekš rezervējiet viesnīcas, transportu starp salām un ekskursijas. Apmešanās vietas un transports var būt pārpildīti, jo īpaši sezonas laikā.
 • Sagatavojieties dažādiem laikapstākļiem. Temperatūra visu gadu ir mērena, bet bieži līst, īpaši ziemā. Līdzi ņemiet jakas, pārgājienu zābakus un peldkostīmus.
 • Ietaupiet naudu, rezervējot Azoru salu caurlaidi, kas ietver piekļuvi apskates objektiem un sabiedriskajam transportam. Vai arī izpētiet paši – daudzos apskates objektos, piemēram, skatu punktos, baznīcās un muzejos, ieeja ir bez maksas.

Pārvietojieties “zaļi”

Azoru salām ir mērķis kļūt oglekļa ziņā neitrālām. Jūs varat sniegt savu ieguldījumu, izvēloties videi draudzīgus transporta veidus.

 • Lai pārvietotos pa salām, kad vien iespējams, izmantojiet sabiedrisko transportu, velosipēdu nomu vai koplietošanas pakalpojumus. Lielākajā daļā salu ir autobusu sistēma, kas nodrošina nokļūšanu uz lielākajām pilsētām un apskates objektiem.
 • Lai ceļotu starp salām, kad vien varat, izmantojiet prāmjus, nevis lidojumus. Starp dažām salām kursē prāmji, un tas ir ainavisks pārvietošanās veids.
 • Ja īrējat automašīnu, izvēlieties elektromobili. Dažās salās ir uzlādes stacijas, kurās var viegli uzpildīt degvielu videi draudzīgiem īres automobiļiem.

Izbaudiet vietējo virtuvi

Azoru salu izolētība ir ļāvusi attīstīties unikālām kulinārijas tradīcijām. Noteikti nobaudiet:

 • Svaigas jūras veltes, piemēram, tunzivis, zobenzivis un jūras gliemežus. Azoru salas ieskauj jūra, tāpēc jūras veltes ir bagātīgas.
 • Ananāsus, banānus, apelsīnus un citus tropiskos augļus, kas aug aug auglīgā salu augsnē.
 • no Azoru salu govs piena gatavoti sieri, piemēram, São Jorge un Pico sieri.
 • Alcatra, liellopu gaļas un dārzeņu sautējums, un Cozido das Furnas, sautējums, kas gatavots ģeotermālā karstumā.
 • Azoru salu melnā tēja un kafija, ko pasniedz tradicionālajās tējas mājās.
Ponta Delgada

Nobeigums

Azoru salas ir neierasts galamērķis, kas sniedz citiem Eiropas reģioniem līdzīgu pieredzi – aizraujošas ainavas, piedzīvojumi brīvā dabā, pārsteidzošs ēdiens un sirsnīga viesmīlība. Dodieties ceļojumā pa Sanmigelu, vērojiet vaļus Azoru salās, dodieties pārgājienā pa zaļajām Faialas pļavām vai atpūtieties dabīgā karstajā avotā. Azoru salās atradīsiet ko piemērotu ikvienam, kas vēlas atjaunot saikni ar dabu un atklāt jaunu Eiropas pusi.