Noderīga informācija

Bieži ceļojumā nevar iztikt bez kredītkartes (piem. auto īre), bet dažreiz ir vienkārši patīkami, kad ir kāds rezerves variants neparedzētiem gadījumiem. Pie tam svarīgi, lai ir vismaz divas dažādas kartes (piem. Master Card un Visa),
jo var gadīties, ka kādu no kartēm nepieņem vietā, kur jums ir jānorēķinas.

Tieši tāpēc tapis šis raksts, kurā mēs salīdzinām populārākas un pieejamākas kredītkartes Latvijā.

​Tabulā tiek apkopoti kartes lietošanas nosacījumi, kas ir svarīgi tieši ceļojumā.

​Diemžēl, jāatzīst, neviena no kartēm pilnā mērā neatbilst ceļotāja vajadzībām – ir jāmaksā par skaidras naudas izņemšanu ārzemēs, ka arī ir valūtas konvertācijas uzcenojums.
Ja jums ir iespēja saņemt karti ar labākiem nosacījumiem kaimiņvalstīs – dariet to! 🙂

Vismaz dažām kartēm tagad ir iekļauta ceļojuma apdrošināšana, kas darbojas pat tad, ja ceļojums netika apmaksāts ar karti.

Pievilcīgākas šobrīd izskatās Citadele X karte un DNB Visa Classic, bet skatieties paši, kas liekas izdevīgāks tieši Jums pakalpojumu un cenu attiecību ziņā.

Citadele X karte

+ ceļojuma apdrošināšana (ceļojums nav jāapmaksā ar karti)
+ pirkumu apdrošināšana
+ gada likme (jāpārbauda vai tiešam var saņemt no 9% kā sola un var iztikt bez procentiem, ja visu summu atmaksā līdz nākama mēneša 15.datumam)
– mēneša maksa (bet ceļojot vismaz 1-2 reizes gadā atmaksājas uz ceļojuma apdrošināšanas rēķina)
– skaidras naudas izņemšana ārzemēs
– valūtas konvertācijas uzcenojums

Citadele X karte tiek piedāvāta līdzšinējas American Express kartes vietā. Arī nosacījumi ir ļoti līdzīgi. Tikai BTA vietā tagad tiek piedāvāta Balta. Gan AmEx, gan BTA nav ne vainas, ātri atlīdzināja ārsta izmaksas bez liekiem jautājumiem. Par Baltu pagaidām nevarēsim neko pateikt – pašiem vēl nav nācies izmantot.

DNB Visa Classic

+ ceļojuma apdrošināšana jums un arī tuviniekiem (ceļojums nav jāapmaksā ar karti)
+ gada likme (18% – nedaudz zemāka likme, nekā konkurentiem)
– mēneša maksa (bet ceļojot vismaz 1-2 reizes gadā atmaksājas uz ceļojuma apdrošināšanas rēķina)
– kartes izsniegšanas maksa
– skaidras naudas izņemšana ārzemēs
– valūtas konvertācijas uzcenojums
– nav pirkumu apdrošināšana

Ja jums ir papildus informācija par kredītkartēm vai arī uzskatāt kādu citu kredītkarti par izdevīgāku, droši rakstiet mums.

Ilgs gaidīšanas laiks lidostā, bet gulēt un iepirkties negribās? Dažās pilsētās ir risinājums! Zemāk ir lidostu saraksts, kur piedāvā bezmaksas pilsētas apskates tūres (angļu valodā) tiem, kam ilgi jāgaida lidostā. Pārbaudiet vai ir nepieciešama attiecīgās valsts vīza.

 

Changi Singapore

Kaut Singapūras lidosta pieskaitāma pie vislabākajam pasaulē, ja jums ir vismaz 6 brīvas stundas, izmantojiet iespēju apskatīt pilsētu. Apskates tūres ir pieejamas nakts un dienas laikos – 6 reizes dienā – un ilgst 2,5 stundas. Dienas tūres laikā jums būs iespēja apskatīt koloniālo un biznesa rajonus, 20 minūšu laikā pastaigāties Merlion parkā, izbraukt cauri kvartāliem Čainatauna un Mazā Indija, utt.
Nakts tūre ļaus jums izbaudīt pilsētas gaismas pilnā krāšņumā, braucot garām Singapore Flyer panorāmas ratam un Marina Bay līcim.

Cik maksā: bezmaksas! 

Kur pieteikties: bezmaksas Singapūras tūres kiosks terminālos 1 un 2.

Jāpiesakās vismaz stunda pirms tūres.

 

Seoul Incheon Airport

Pārsēšanos Seulā? Te jums būs iespēja izvēlēties no pat 7 dažādām tūrēm no 1 līdz 5 stundām. Ja jums ir vismaz divas papildus stundas pie tūres ilguma – droši dodaties apskatīt pilsētu.

Cik maksā: bezmaksas! 

Kur pieteikties: pie Transit Tour kioskiem 1., 2. vai 3.stāvos pasažieru terminālā. Vai veikt rezervāciju online. 

 

Taipei Taoyuan Airport

Esiet Taipejas lidostā un ir 8 brīvas stundas? Taipejā ir pieejamas divas tūres: rīta (ap 8:00) un pēcpusdienas (ap 13:30). Katrai no divām tūrēm ir savs maršruts. Vairāk informācijas par katru var atrast šeit. 

Cik maksā: bezmaksas! 

Kur pieteikties: tūristu centrā lidostas ielidošanas zālē. 

 

Doha Hamad Airport

Qatar Airways sadarbībā ar Qatar Tourism Authority piedāvā apskates tūres Dohā tiem, kam ir vismaz 5 stundas pirms nākamas izlidošanas. Tūres laikā jums būs iespēja apskatīt visslavenākos apskates objektus pilsētā.

Cik maksā: bezmaksas! 

Kur pieteikties: Doha City Tour kiosks.

 

Istanbul Ataturk Airport

Ceļojiet ar Turkish Airlines, ir vismaz 8 stundas? Tad jums ir iespēja pieteikties tūrēm Stambulā – 3 dažādas opcijas – un apskatīt vispazīstamākos apskates objektus, iekļaujot Sultāna Ahmeda mošeju. Vairāk info šeit.

Cik maksā: bezmaksas! 

Kur pieteikties: Hotel Desk kioskā starptautiskās ielidošanas zālē vismaz 30 minūtes pirms tūres.

Nomas auto izvēli nerēti ietekmē cenas attiecība uz auto klasi.
Taču autoizīrētāji izmanto virkni dažādu viltību, lai palielinātu savu peļņu. Tādējādi, auto rezervācijas cena, ko Jūs redzat interneta mājas lapā, var arī nebūt galējā.

Pie vairākām izvēles iespējām, it īpaši ja cena ir aizdomīgi zema, pārbaudiet visus nomas noteikumus un nosacījumus. Zemāk ir norādīti vairāki triki, no kurām ir jāuzmanās.

1. Ja cena ir aizdomīgi zema (un citu autonomas uzņēmumu cenas  ir krietni augstākas)…

Noteikti izlasiet atsauksmes par šo uzņēmumu (vēlams arī tieši par filiāli tajā valstī, kurp dodaties). Katrā valstī ir dažādi auto nomas nosacījumi, tāpēc viena uzņēmuma filiālēs citās valstīs būs dažādi nomas nosacījumi, ņemot vērā valsts īpatnības. Kādas problēmas var rasties? Piemēram, naudas depozīta atgriešana savā kontā var būt sarežģīta un/vai ilga.

2. Apdrošināšana. Parasti auto nomas cena jau ietver sevī auto apdrošināšanu. Taču šai apdrošināšanai ir pašrisks auto nolaupīšanas vai bojāejas gadījumos. Tas nozīmē, ka bojājumu gadījumā, Jūs esiet materiāli atbildīga persona, kas segs pašriska zaudējumus 1000 EUR apmērā un vairāk, atkarībā no automašīnas klases. Turklāt, bieži vien auto nomas pārstāvis pieprasīs lielāku depozītu drošības nolūkos.
Ko darīt?
Auto nomas pārstāvis visticamāk pats piedāvās Jums (vai nu auto rezervēšanas laikā, vai tieši pirms auto nodošanas Jūsu lietošanā) noformēt papildus apdrošināšanu pašriska segšanai. Šīs apdrošināšanas izmaksas ir no 7 EUR/diennaktī un vairāk. Izdevīgāk ir pašam noformēt apdrošināšanu pašriska segšanai internetā (excess liability insurance), bet obligāti pirms Jūs fiziski saņemat auto. Šis variants ir daudz lētāks. Taču jāatceras par ievērojamām atšķirībām. Apdrošināšanas gadījumam iestājoties, apdrošināšanas kompānija segs visus izdevumus, ja Jūs noformējāt polisi auto nomas kompānijā. Pērkot apdrošināšanu internetā, ir jārēķinās, ka pašriska izdevumi būs vispirms jāsedz pašam un tikai pēc tam Jūs varēsiet vērsties pie apdrošināšanas kompānijas ar lūgumu segt Jūsu izdevumus.
Vai papildus apdrošināšana ir tiešām nepieciešama vai nu „divu dienu laikā tapāt nekas nenotiks”? 
Visticamāk tā arī būs un nekas nenotiks. Bet… Papildus apdrošināšana neapšaubāmi saglabās Jums nervu šūnas, piemēram, dienvidvalstīs, kur auto vadīšanas kultūra nedaudz atšķiras no tās Eiropas ziemeļos. Pat ja esiet pieredzējis un lielisks vadītājs, vietējais iedzīvotājs var nejauši sabojāt Jūsu nomas auto stāvvietā, jo viņi parkojas burtiski „pēc skaņas”, it īpaši pilsētās, kur ir ierobežots autostāvvietu skaits. Protams, ne katrs un ne vienmēr to dara, bet tas nav retums. Šī uzvedība ir izskaidrojama ar faktu, ka parasti visiem ir pilna seguma apdrošināšana, tāpēc nav jālauza galva par šādiem sīkumiem.

3. Nobraukuma ierobežojumi. Vēl viens nomas nosacījumu punkts, kuram jāpievērš uzmanība, it īpaši, ja plānojiet aktīvi izmantot transportlīdzekli, ir nobraukuma ierobežojums. Svarīgi noskaidrot, cik izmaksas katrs virs atļautas normas nobrauktais kilometrs, lai aprēķinātu papildus izmaksas. Dažreiz ir izdevīgāk piemaksāt par auto bez nobraukuma ierobežojuma.

4. Auto atgriešana ar pilnu/tukšu bāku. Gandrīz visi lielākie auto nomas uzņēmumi atļauj auto atgriešanu gan ar pilnu, gan ar tukšu bāku. Atgriešanas gadījumā ar tukšu bāku, pat ja bāka ir tikai pustukša, auto nomas kompānija uzpildīs auto saskaņā ar savu cenrādi un iekasēs naudu no klienta kā par pilnu bāku. Uzziniet nomas uzņēmuma viena degvielas litra cenu, pareiziniet to ar slinkumu pildīt pašam un izvēle būs acīmredzama. Tomēr, gadās arī tā, ka izvēles nav vispār, un obligāts nosacījums ir atgriezt mašīnu ar tukšu bāku. Veiciet vienkāršus aprēķinus pirms lēmuma pieņemšanas.

5. Robežu šķērsošana. Ja plānojiet apmeklēt vairākas kaimiņvalstis, pārliecinieties, ka šķērsot robežu ar īrētu auto ir atļauts. Ļoti bieži tas ir aizliegts.

6. Apmaksa un depozīts. Šinī punktā ir visvairāk zemūdens akmeņu. Lielākajā daļā Eiropas valstīs apmaksāt depozītu vai arī nomu ir iespējams tikai ar bezskaidru norēķinu. Turklāt, visticamāk, depozīts būs jāapmaksā ar to pašu karti, ar kuru apmaksājāt auto īri (gadījumā, ja auto tika rezervēts internetā). Noskaidrojiet arī, kādas kartes tiek pieņemtas. Pat ja arī ir sarakstā, visticamāk debeta VISA vai MASTER kartes netiks pieņemtas (tikai kredīta kartes).

Laimīgu ceļu!

Zemo cenu aviokompānijas ir plaši pazīstamas, toties ne visi zina, ka ir arī zemo cenu autobusu līnijas. Braucienus ir viegli kombinēt ar citiem transporta veidiem. Vai arī  var vienkārši doties uz pilsētām un valstīm, kurus vēlaties apmeklēt. Šis saraksts nav izsmeļošs, bet lielāka daļa zemo cenu autobusu lielkompāniju ir iekļauta (dažas no tām ir pārbaudītas uz savas ādas). Atlaižu un īpašu piedāvājumu laikā cenas uz biļetēm sākas no 1 mārciņas vai eiro.

 

www.uk.megabus.com – Lielbritānija, Nīderlande, Beļģija, Francija, Vācija.
www.idbus.com – Lielbritānija, Francija, Nīderlande, Beļģija, Itālija, Spānija.
www.simpleexpress.eu – Baltijas valstis, Polija, Krievija.
www.deinbus.de – Vācija, Francija, Čehija.
www.adacpostbus.de – Vācija.
www.berlinlinienbus.de – Vācija, Austrija, Beļģija, Nīderlande, Francija, Dānija, Čehija, Lielbritānija, Ungārija.
www.city2city.de – Vācija.
www.flixbus.de – Vācija, Nīderlande, Francija, Austrija, Čehija, Zviedrija.
www.meinfernbus.de – Vācija, Luksemburga, Šveice, Austrija.
www.westbus.at – Austrija, Čehija, Ungārija, Slovākija, Horvātija.
www.expressbus.ch – Šveice, Spānija, Itālija, Austrija, Polija, Čehija, Horvātija, Serbija, Ungārija, Rumānija, Bosnija un Hercegovina, Slovākija, Maķedonija.
www.flibco.com – Vācija, Francija, Beļģija, Portugāle, Luksemburga.

Sekojiet jaunumiem: